InPost Fullfilment

Skoncentruj się
na swojej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Dla Zwierząt

Wydatki Polaków na zwierzęta domowe rosną rok do roku (wg Maxi Zoo przekroczyły 1 miliard euro i były wyższe o 11% niż w roku 2019). Coraz większa część tego rynku jest udziałem e-commerce. Artykuły zoologiczne stanowią mi.in. nisko marżowe produkty masowe (np. karmy), gdzie duża konkurencja i dostępność wymusza na sprzedawcach walkę o Konsumenta atrakcyjną ceną na produktach wysokomarżowych jak akcesoria. Sztuką jest znaleźć balans cenowy i finalnie zamknąć atrakcyjny koszyk, który będzie zadowalający z punktu widzenia sprzedawcy i jednocześnie konkurencyjny na rynku. Wydaje się, że sukcesem w tej branży jest umiejętne zarządzanie i właściwe zbilansowanie obrotu trudnymi w obsłudze logistycznej karmami z odpowiednim doborem akcesoriów (smycze, gryzaki, leżanki, zabawki), zapewniających wyższe marże.

Główne wyzwania związane z obsługą logistyczną branży, na które jako InPost Fulfillment odpowiadamy:

  • Elastyczność logistyczna: składowanie, picking oraz pakowanie i wysyłka np. ciężkich worków z karmą obok gabarytowych leżanek dla psów.
  • Wsparcie systemowe dla ewidencji dat przydatności i partii produktów.
  • Dedykowana, często wydzielona od innych kategorii produktowych, powierzchnia składowania konieczna ze względu na specyficzny zapach wydzielany przez karmy dla zwierząt.
  • Odpowiednie materiały opakowaniowe dla bezpiecznej i taniej wysyłki (dedykowane folipaki lub kartony na worki z karmą bez dopłat za niestandardowe gabaryty, opakowania do wysyłek produktów delikatnych).

Zminimalizowanie ryzyka wzrostu kosztów procesów magazynowych, w szybko zmieniających się warunkach rynkowych, poprzez zapewnienie obsługi i wsparcia systemowego przez wyspecjalizowanego partnera logistycznego, który to ryzyko bierze na siebie.

Poznaj główne branże naszych Klientów