InPost Fullfilment

Skoncentruj się
na swojej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Chemia domowa

Internetowa sprzedaż produktów chemicznych to branża szybko rozwijająca się i stanowiąca coraz większą konkurencję dla dyskontowej sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Sklepy internetowe kierują do Klientów bardzo szeroką ofertę produktową opartą o bazę asortymentową wyselekcjonowanej grupy producentów, dlatego kluczowym elementem w takim schemacie jest cena dla Klienta oraz wygenerowanie koszyka zakupowego o odpowiedniej wartości, przynoszącej oczekiwaną marżę kwotową, będącą w stanie pokryć koszty logistyczne i wygenerować spodziewany zysk.

Główne wyzwania związane z obsługą logistyczną branży, na które jako InPost Fulfillment odpowiadamy:

  • Wprowadzenie odpowiednich modeli kompletacyjnych (multi-picking, automatyzacja), które zapewniają redukcję kosztów obsługi logistycznej.
  • Tracking ewidencji dat przydatności i partii produktów w systemie magazynowym, rozdystrybuowanie według FEFO (first expire, first out).
  • Specjalne opakowania dedykowane dla asortymentu np. kartony o wzmocnionej wytrzymałości.
  • Odpowiednie przygotowanie produktów do wysyłki: dokręcenie i zabezpieczenie nakrętek, odpowiednie wypełniacze, zabezpieczenie opakowań szklanych oraz zapewnienie bezpieczeństwa paczki w dystrybucji last mile.

Utrzymanie braku strat na magazynie oraz optymalizacja kosztów logistycznych i powierzchni składowania, przy jednoczesnym zagwarantowaniu płynności realizacji procesów ecommerce w warunkach dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Poznaj główne branże naszych Klientów