InPost Fullfilment

Skoncentruj się
na swojej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Zdrowie i Uroda

Na szeroką ofertę kategorii zdrowie i uroda składa się cały zbiór podkategorii, począwszy od kosmetyków, przez suplementy diety, akcesoria do pielęgnacji (grzebienie, szczotki, pilniczki do paznokci aż po produkty elektroniczne (termometry, ciśnieniomierze, wagi elektroniczne itp.). Konkurencja w tej branży jest bardzo duża i dodatkowo sprzedawcy muszą się mierzyć na tym polu z sieciowymi gigantami, którzy także zaczęli udostępniać swą ofertę w Internecie. Wyzwaniem jest stworzenie takiej oferty, która będzie w pewien sposób odróżniać się od konkurencji; czy to przez wyjątkowe i rzadkie linie kosmetyków, czy też głębokość poszczególnych podkategorii lub przez wprowadzanie coraz popularniejszych marek własnych oraz produktów EKO.

Główne wyzwania związane z obsługą logistyczną branży, na które jako InPost Fulfillment odpowiadamy:

  • Odpowiednie warunki przechowywania m.in. w zakresie temperatury i wilgotności.
  • Bezpieczne pakowanie produktów do wysyłki.
  • Estetyczne pakowanie produktów (atrakcyjne, brandowane opakowania, wypełniacze, opcja „zapakuj na prezent”).
  • Wsparcie systemowe dla ewidencji dat przydatności i partii produktów, obsługa procesu recall (wycofania z rynku konkretnej partii produktu), obsługa blokad wydania dla towarów ze zbyt krótką datą przydatności lub towaru podlegającego kwarantannie.

Zapewnienie odpowiedniej infrastruktury pod obsługę produktów wymagających specjalnego składowania i przechowywania przy zachowaniu stabilnych kosztów obsługi procesów i powierzchni magazynowej w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych.

Poznaj główne branże naszych Klientów