InPost Fullfilment

Skoncentruj się
na swojej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Moda

Branża fashion to najpopularniejsza kategoria produktowa w handlu internetowym większości krajów. Nieodłączną częścią biznesu e-commerce w tej branży są wysokie, nierzadko przekraczające 50 % wskaźniki zwrotów. E-sprzedawcy w branży modowej muszą nie tylko umiejętnie skalkulować koszt obsługi logistycznej wielokrotnych wysyłek i powrotów tych samych ubrań, ale nawet przyjąć pewien procent strat towarowych, kiedy to dany produkt po 2-3 dostawach do Klienta i z powrotem wymaga poważnego odnowienia, by wrócić ponownie do sprzedaży. Dużym wyzwaniem są też regularnie zmieniające się kolekcje i spore peaki sezonowe. Dodatkowo klienci modowi oczekują szybkiej dostawy oraz sprawnej obsługi zwrotów. Wszystko to sprawia, że dla skutecznego obrotu produktami modowymi kluczowa jest wysoka marża początkowa.

Główne wyzwania związane z obsługą logistyczną branży, na które jako InPost Fulfillment odpowiadamy:

  • Elastyczność składowania – gotowość do obsługi zarówno eleganckich ubrań na wieszakach, jak i drobnej galanterii i dużej ilości SKU związanej z szeroką gamą rozmiarów.
  • Wydajny system magazynowy, zdolny do obsłużenia dużej liczby SKU w krótkim okresie życia produktów jednosezonowych.
  • Szerokie spektrum sposobów pakowania i materiałów opakowaniowych (od foliopaków na t-shirty po eleganckie kartony na płaszcze i garnitury).
  • Wydajność operacyjna dla szybkich wysyłek oraz szybka obsługa zwrotów standardowych oraz tych z niestandardowymi terminami np. 100 dni.

Wydajny system WMS (Warehouse Management System) do zarządzania stanami magazynowymi, zamówieniami i zwrotami, który zapewni eliminację błędów i sprawną obsługę procesów.

Poznaj główne branże naszych Klientów