Elementy zawartości

Skoncentruj się
na swojej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Elektronika
Elektronika
node-business-fulfillment-electronics-header

E-handel produktami elektronicznymi stawia wiele wyzwań przed sprzedawcami, ale największym z nich jest wysoka kapitałochłonność. Budowanie zapasu magazynowego wyrobów elektronicznych niesie ze sobą dwa ryzyka: blokada kapitału i krótki cykl życia produktów. W przypadku sprzedaży szeroko pojętej elektroniki użytkowej (także produktów AGD) relatywnie zadowalające marże osiągane są tylko w przypadku nowości rynkowych. Po stabilizacji ceny nowości, sprzedawca zarabia znacznie mniej na tym samym produkcie dlatego sporym wyzwaniem dla branży jest regularna wyprzedaż zapasu asortymentu i przygotowanie kapitału oraz logistyki do sprzedaży i obsługi nowych modeli. Dla tej branży istotne jest budowanie oferty złożonej zarówno z nisko marżowych produktów flagowych, jak i całej gamy wysokomarżowych akcesoriów (przełączniki, uchwyty, inne akcesoria), których koszt zakupu i składowania jest znikomy, a obrót nimi uzupełnia marżę na produktach flagowych.

Elektronika
node-business-fulfillment-electronics-content

Główne wyzwania związane z obsługą logistyczną branży, na które jako InPost Fulfillment odpowiadamy:

  • Elastyczność modelu składowania, kompletacji i przygotowania wysyłki – gotowość do obsługi delikatnych przedmiotów, zarówno niewielkich gabarytowo jak i wielkogabarytowych.
  • Zabezpieczenie produktów podatnych na uszkodzenia - poduszki i maty powietrzne, folia bąbelkowa.
  • Wsparcie systemowe dla ewidencji dodatkowych informacji w systemie magazynowym (np. nr IMEI dla telefonów, SN itp.).
  • Umiejętność zarządzania zapasami produktu - optymalizacja zapasów na początkowym etapie cyklu życia produktu tj. kiedy jego cena zapewnia sprzedawcy zadowalającą marżę oraz w momencie schyłku popularności danego produktu.

Optymalizacja kosztów magazynowych i obsługi zamówień poprzez dostosowanie infrastruktury do przechowywania produktów wartościowych, wyznaczenie odpowiednich stref pod stałym monitoringiem z kontrolą dostępu, jak również stref do pakowania zamówień.

Elektronika
node-business-fulfillment-electronics-photo

Poznaj główne branże naszych Klientów

node-business-fulfillment-electronics-category

Oddanie obsługi logistycznej Twojej firmy do InPost Fulfillment to przekazanie w ręce profesjonalistów całej logistyki produktów i materiałów opakowaniowych oraz odpowiedzialności za jakość usług wg ustalonego SLA, a także za zgodność stanów magazynowych.

Dzięki InPost Fulfillment zamienisz koszty stałe na koszty zmienne, będziesz rozliczany za efektywne obłożenie magazynu oraz czynności magazynowe, a także przestaniesz ponosić stałe koszty zatrudnienia, wynajmu magazynu, leasingu wózków, leasingu regałów, koszty amortyzacji CapEx etc.