Cele dekarbonizacyjne Grupy InPost zaakceptowane przez SBTi
Ekologia

Cele dekarbonizacyjne Grupy InPost zaakceptowane przez SBTi

27 Marca 2023

W InPost angażujemy się w walkę ze zmianami klimatycznymi, dlatego naturalną konsekwencją przyjętej przez nas rok temu Strategii ESG są wdrożone działania – opracowanie Strategii Dekarbonizacji.

Z dumą informujemy, że ujęte w strategii cele redukcji emisji oparte na nauce przeszły  pozytywną walidację w Science Based Targets initiative (SBTi)   - globalnej, prestiżowej instytucji umożliwiającej przedsiębiorstwom wyznaczanie ambitnych celów redukcji emisji zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauk o klimacie. Science Based Targets Initiative wspiera firmy w definiowaniu, ocenie i walidacji celów klimatycznych, które są zgodne z aktualną wiedzą naukową i przyczyniają się do realizacji celu paryskiego porozumienia klimatycznego, jakim jest zmniejszenie globalnego ocieplenia do wartości znacznie poniżej 2°C. Inicjatywa została założona w 2015 r. przez WWF (World Wide Fund for Nature), Carbon Disclosure Project (CDP), ONZ Global Compact i World Resources Institute (WRI).

Nasze wysiłki  opracowania strategii NET-ZERO sprawiły, że od tej chwili znajdujemy się w gronie liderów – ponad 4700 (stan na 20.03.2023) firm i instytucji z całego świata przystąpiło do SBTi. A tylko  około 180 posiada zatwierdzone cele NET-ZERO. ​​​​​​​

W InPost Strategia Dekarbonizacji jest ściśle powiązana ze strategią biznesową. Nie możemy się rozwijać bez poszanowania środowiska naturalnego, zwłaszcza że wiemy, że intensywny rozwój e-commerce ma na nie ogromny wpływ.

Dołączenie Grupy InPost do grona członków SBTi wpisuje się w dotychczasowe proekologiczne działania firmy i jest niezwykle ważnym krokiem w kierunku pełnej dekarbonizacji.