Co wpływa na różnice w pracy kuriera?
Kariera

Co wpływa na różnice w pracy kuriera?

24 Października 2019

Do codziennych zadań służbowych kuriera należy sprawne dostarczanie paczek dla klientów. Musi on odpowiednio organizować swoje obowiązki, aby przywozić przesyłki na czas pod wskazane adresy. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, ponieważ często zdarzają się opóźnienia z przyczyn niezależnych od niego. Praca kuriera zależy w dużym stopniu od lokalizacji, dlatego w każdym mieście może wyglądać trochę inaczej. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Praca jako kurier – czyli umiejętność dobrego planowania czasu

Osoba zajmująca się rozwożeniem paczek powinna cechować się przede wszystkim zaradnością, samodzielnością w działaniu oraz odpornością na stres. Konieczna będzie również dobra kondycja fizyczna. W pracy kuriera często występują niespodziewane trudności, z którymi musi szybko sobie radzić, dlatego właściwe planowanie jest kluczem do sukcesu w tym zawodzie. Korki, zamknięte drogi, szukanie parkingów, kłopot ze znalezieniem właściwego adresu, klienci znajdujący się poza domem w czasie dostarczenia paczki – to tylko kilka przykładów codziennych zmagań profesjonalnego kuriera. Problemem może być też niewłaściwa kolejność odwiedzanych punktów – wówczas traci się naprawdę sporo cennego czasu. Znajomość miasta, jego infrastruktury i występowania czasowych remontów znacznie ułatwia organizację dnia pracy. Trzeba jednak pamiętać, że choć warto ograniczać trudności do minimum i tak będą one występowały. Najważniejsze, żeby nie dać się zwariować i wypracować sobie własny styl pracy.

Zobacz aktualne oferty pracy na stanowisku kuriera:

Kurier Warszawa

Kurier Szczecin

Kurier Ełk

 

Praca kuriera a lokalizacja

Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na pracę kuriera jest miasto lub teren, na którym rozwozi on paczki. Sytuacja wygląda inaczej w dużych aglomeracjach, takich jak: Poznań, Opole, Ełk czy Szczecin, a inaczej w małych miejscowościach albo na obrzeżach. Dostawca przesyłek powinien bardzo dobrze znać topografię obsługiwanego obszaru, co pozwoli zminimalizować ryzyko opóźnień i obniży poziom stresu. Zazwyczaj potrzeba kilku tygodni, żeby bardzo dobrze opanować dany rejon. Praca kuriera w niewielkich miastach przebiega zdecydowanie spokojniej, ponieważ ulice są bardziej przejezdne, a adresy łatwiejsze do znalezienia. Zazwyczaj nie ma też problemu z parkowaniem auta. Kłopot pojawia się jednak w sytuacji, gdy odbiorca nie ma przy sobie wystarczającej ilości gotówki w przypadku przesyłki za pobraniem – znalezienie bankomatu będzie stanowiło wyzwanie.  Czasem w ciągu dnia trzeba przejechać od 100 do 300 km, jeśli chodzi o dłuższe dystanse. W dużych miastach trasy są zdecydowanie krótsze.

Kurier w miejskiej dżungli – praca kuriera w Warszawie

Jedno jest pewne: każdy zawodowy kurier powinien czuć się pewnie za kierownicą samochodu – szczególnie gdy porusza się po dużych i zakorkowanych metropoliach, takich jak Warszawa. Łatwo wówczas o kolizję lub skręcenie w niewłaściwą ulicę. Na trudności narażeni są przede wszystkim doręczyciele, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym zawodzie i nie mają dużego doświadczenia. Przed wyjazdem w teren warto uszeregować sobie wszystkie adresy w postępującej po sobie kolejności – poruszanie się samochodem będzie wtedy znacznie sprawniejsze. Praca kuriera w Warszawie lub innym dużym mieście, np. Toruniu lub Szczecinie może okazać się też ciekawym wyzwaniem dla osób, które lubią, gdy wiele się dzieje oraz nie znoszą monotonii. Po opanowaniu nierzadko skomplikowanej sieci ulic i niestandardowej numeracji będzie znacznie prościej się poruszać – wymaga to tylko nieco wprawy i czasu. Należy też pamiętać, że czasem trudno znaleźć czas na przerwę i odpoczynek. Harmonogram kuriera jest zazwyczaj napięty. Dłuższe pogawędki z klientami zachęcającymi do rozmowy nie zawsze wchodzą w grę.

Praca jako kurier w Szczecinie, Ełku i Warszawie – kariera w InPost

Jesteś zainteresowany pracą w zawodzie kuriera? Uważasz, że posiadasz odpowiednie predyspozycje i uwielbiasz jeździć samochodem? Nie chcesz się nudzić podczas wykonywania służbowych obowiązków a siedzenie za biurkiem do dla Ciebie koszmar? Właśnie szukasz ciekawych ofert pracy w Warszawie? Nie czekaj i dołącz do najlepszych! Jedna z największych oraz najprężniej rozwijających się firm kurierskich w kraju zatrudnia pracowników w oddziałach w całej Polsce! Obecnie poszukujemy pełnych werwy kurierów w stolicy, Szczecinie oraz Ełku. Oferujemy m.in. stałą współpracę na podstawie umowy kurierskiej, gwarancję zleceń, atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do zaangażowania, dodatkowe korzyści w postaci prywatnego ubezpieczenia na życie i karty Multisport, aby zachować doskonałą kondycję. Ponadto będziesz miał możliwość obsługi stałych tras, dzięki czemu poczujesz się komfortowo oraz pewnie w każdej lokalizacji. Gwarantujemy świetną atmosferę w pracy z ludźmi, którzy chętnie pomagają sobie nawzajem i wspólnie świętują rozmaite okazje. Aby otrzymać zatrudnienie, musisz posiadać prawo jazdy kategorii B, a przede wszystkim cechować się wysoką kulturą osobistą – niezbędną w kontaktach z wymagającymi klientami. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy w Warszawie, Szczecinie oraz Ełku – nie czekaj i aplikuj!