Co zrobić, aby zostać magazynierem?
Kariera

Co zrobić, aby zostać magazynierem?

17 Października 2019

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają magazynierzy – szczególnie w firmach kurierskich. Są oni odpowiedzialni m.in. za kontrolę procesu przeładunkowego, obsługę urządzeń technicznych czy prowadzenie regularnej dokumentacji. W tym zawodzie istnieją rozmaite możliwości awansu, a zarobki są szczególnie atrakcyjne. Zastanawiasz się, czy to profesja dla Ciebie? A może szukasz pracy jako magazynier w Warszawie lub Poznaniu? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Magazynier – ogólna charakterystyka

W ostatnich latach rynek usług logistycznych rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Ma to związek z powstawaniem wielu sklepów internetowych, a polscy konsumenci coraz chętniej robią zakupy online przy pomocy zaledwie kilku kliknięć myszką. Z tego powodu istnieje duże zapotrzebowanie na magazynierów, czyli osoby wykonujące wszystkie podstawowe czynności związane z danym obiektem, aby proces wysyłkowy mógł przebiegać szybko oraz sprawnie. Do ich zadań należy odpowiednie zabezpieczanie paczek, realizacja zamówień i wydanie towarów klientowi we właściwy sposób. Inne obowiązki magazyniera to:

 • zlecanie zamówień,
 • utrzymywanie porządku w magazynie,
 • kontrolowanie stanów magazynowych,
 • archiwizowanie dokumentacji i tworzenie wymaganych raportów,
 • nadzór nad terminowym załadunkiem i rozładunkiem frachtów,
 • współpraca z dostawcami i innymi pracownikami.

Zobacz nasze oferty na stanowisko magazyniera:

Starszy Magazynier Poznań

Magazynier Warszawa

Zawód magazynier – wymagane wykształcenie i praktyczne umiejętności

Praca magazyniera nie wymaga posiadania wyższego wykształcenia. Wystarczy ukończenie szkoły średniej, a najlepiej zasadniczej szkoły zawodowej, gdzie nabędziemy potrzebnych kompetencji technicznych. Aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, warto zrobić uprawnienia do obsługi wózków widłowych. Przydatne będzie również prawo jazdy kategorii B. Trzeba pamiętać, że na tego rodzaju stanowisku nie obejdzie się bez bardzo dobrej kondycji, ponieważ wiele zadań wymaga nienagannej sprawności fizycznej. Kandydaci na stanowisko do pracy magazyniera mający już doświadczenie w tym zawodzie lub chcący awansować na lidera w przyszłości powinny odznaczać się umiejętnością obsługi komputera – w tym pakietu MS Office – w szczególności programu Excel.

Praca magazynier – kompetencje miękkie

Oprócz wykształcenia i praktycznych umiejętności wymienionych powyżej liczą się również unikalne cechy osobowości przydatne w tym zawodzie. Jakim charakterem powinien wyróżniać się zatem idealny magazynier? Dla pracodawców istotne będą przede wszystkim: dyspozycyjność, odpowiedzialność, odporność na stres, łatwość odnajdywania się w nowych sytuacjach, zaangażowanie, samodzielność oraz pracowitość. Ponadto osoba chcąca pracować jako magazynier musi posiadać zdolności komunikacyjne pozwalające owocnie współpracować z zespołem, a także potrafić organizować pracę własną.

Jak kształtują się zarobki na stanowisku magazyniera?

Wysokość pensji magazyniera zależy w dużym stopniu od stażu pracy oraz zaangażowania pracownika – początkowo wynagrodzenie z pewnością będzie niższe, ale wraz z nabraniem potrzebnego doświadczenia można awansować na stanowisko kierownicze. Znaczenie ma również wielkość miasta, inna pensje będzie miał magazynier w Poznaniu, a inną może mieć magazynier pracujący w Warszawie. Ponadto więcej zarobią osoby z uprawnieniami do obsługi wózka widłowego i innymi cennymi kompetencjami. Zarobki wynoszą przeciętnie od 2000 zł brutto do nawet 5000 zł brutto.

Praca magazynier – najważniejsze zalety

Wciąż nie masz 100-procentowego przekonania, że sprawdzisz się w zawodzie magazyniera? Analizujesz swoje możliwe perspektywy na przyszłość, aby podjąć ostateczną decyzję? Poznaj kilka istotnych zalet tego rodzaju pracy. Oto najważniejsze z nich:

 • stały kontakt z ludźmi i nawiązywanie nowych kontaktów handlowych,
 • świetne perspektywy rozwoju zawodowego wraz z możliwością podnoszenia kwalifikacji, np. poprzez szkolenia,
 • samodzielność w działaniu, która pozwala się wykazać i realizować ciekawe zadania,
 • rozwój własnych umiejętności (twardych i miękkich) oraz talentów w zakresie logistyki magazynowej,
 • poprawa kondycji fizycznej bez konieczności odwiedzania siłowni,
 • nabywanie zupełnie nowych kompetencji i doświadczenia zawodowego,
 • atrakcyjne zarobki z możliwością awansu.

Magazynier Poznań/Warszawa – praca od zaraz!

Wszyscy, którzy chcieliby rozpocząć karierę w zawodzie magazyniera lub pracowali już na podobnym stanowisku, ale szukają nowych wyzwań, znajdą interesujące oferty zatrudnienia w firmie InPost. To najlepsza okazja do tego, aby rozwinąć skrzydła w prężnie rozwijającej się branży kurierskiej i zdobyć nowe umiejętności. InPost poszukuje magazynierów na terenie całej Polski – również w Warszawie i Poznaniu. Otrzymując posadę, możesz liczyć na stałą współpracę w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie, doskonałe możliwości rozwoju zawodowego oraz na przyjazną atmosferę i zgrany zespół. Ponadto czekają na Ciebie benefity w postaci prywatnej opieki zdrowotnej i karty sportowej. Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś – być może szukamy właśnie Ciebie! Zapoznaj się, z poniższymi ogłoszeniami i aplikuj!