Ekolubni wybierają Paczkomat® InPost – dołącz do naszej zielonej społeczności!
Nowości Ekologia

Ekolubni wybierają Paczkomat® InPost – dołącz do naszej zielonej społeczności!

8 Kwietnia 2022

Dobro planety leży Ci na sercu? Dobrze się składa, bo w InPost mamy silne poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne! My już wiemy, że Paczkomat® InPost to najbardziej przyjazne środowisku rozwiązanie logistyczne dla e-commerce. Działaj razem z nami! Wybór odpowiedniej formy dostawy zakupów online ma niesamowitą EKOmoc.

Popularność zakupów online wciąż rośnie – ten trend utrzyma się na pewno przez najbliższe lata. Właśnie dlatego, edukacja w zakresie świadomego wyboru ekologicznej dostawy staje się coraz ważniejsza. W tym celu, rozpoczynamy szereg działań promujący ekologiczny styl życia. Liczymy ślad węglowy i chcemy dzielić się z klientami danymi, które świadczą o tym, że Paczkomat InPost pomaga w redukcji CO2.

Pierwszym etapem jest kampania „Ekolubni wybierają Paczkomat InPost” promującą zakupy online z eko-dostawą do automatów Paczkomat. Zachęcamy Was do dołączenia do naszej społeczności i wspólnego dbania o dobro naszej planety. Więcej informacji na temat naszej kampanii można znaleźć TUTAJ.

Paczkomat® InPost – najbardziej ekologiczna forma dostawy

Kampanią w duchu eko chcemy poinformować naszych Klientów, że dostawa do automatu Paczkomat InPost to wybór najbardziej przyjazny dla środowiska. Mamy na to dowody:

  • Zamówienie przesyłki do urządzenia Paczkomat generuje nawet o 75% mniej szkodliwego dwutlenku węgla* względem dostarczenia jej bezpośrednio do domu.
  • Jeden Paczkomat InPost oszczędza dziennie 52 kg CO2 – to oznacza, że dziennie „oczyszcza” on tyle powietrza, ile 9 drzew w ciągu roku!
  • 350 kg! Tyle CO2 oszczędzają paczki dostarczone do automatu Paczkomat przy założeniu, że kurier dostarczy do urządzeń nawet 1000 paczek dziennie. To tak, jakby wyręczał w przetwarzaniu CO2 na tlen aż 60 drzew!
  • Aż 62% klientów odbiera przesyłki z urządzenia Paczkomat przy okazji załatwiania innych spraw, a przy tym ogranicza CO2.
  • Dodatkowo, zamawiając do automatu Paczkomat InPost przyczyniamy się do redukcji hałasu i korków na ulicach!

 

Przewagą automatów InPost jest zwiększenie wydajności dostaw w porównaniu do tradycyjnej dostawy kurierskiej. Podczas jednego dnia pracy, kurier doręcza ok. 70-75 paczek do domów odwiedzając przy tym kilkadziesiąt lokalizacji. Natomiast kurier dostarczający paczki do urządzenia Paczkomat InPost, w ciągu dnia pracy może dostarczyć nawet 1000 przesyłek odwiedzając przy tym zaledwie średnio 4 lokalizacje, a przy tym ograniczając emisję szkodliwego CO2.

Ogólnopolska kampania InPost

Kampania „Ekolubni wybierają Paczkomat InPost” promowana jest głównie w kanale digital i kanałach własnych InPost, na citylightach w galeriach handlowych oraz na citylightach premium w największych miastach w Polsce, m.in.: Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Chcemy dotrzeć do konsumentów, którzy często wybierają się na zakupy. Świadomość, że przez zmianę przyzwyczajeń i sposobu dostawy zakupów, każdy może przyczynić się do ochrony naszego środowiska jest niezwykle ważna. Zadbaliśmy też o to, aby nasza kampania była eko friendly – korzystamy z EKO Premium Citylights, czyli z nowego rozwiązania firmy AMS kompleksowo uwzględniającym troskę o środowisko. Każdy nośnik reklamowy jest umieszczony wyłącznie w wiacie przystankowej wyposażonej w zielony dach, który ogranicza stężenie CO2 w powietrzu. Ponadto, citylighty wyposażone są w energooszczędne oświetlenie LED, a za każdy kupiony panel firma w imieniu klienta zasadzi jedno drzewo.

Zielona strategia ESG InPost

W InPost od lat podejmujemy kluczowe działania w wielu ważnych obszarach społeczno-środowiskowych. Nie startujemy od zera: od lat mamy najbardziej zrównoważony model biznesowy, co doceniają zarówno nasi klienci jak i partnerzy biznesowi. Aby określić jasne cele na przyszłość stworzyliśmy Strategię Zrównoważonego Rozwoju Grupy InPost. Klienci, planeta i szeroko pojęci partnerzy są podstawą naszej strategii, a zobowiązania podjęte w jej ramach odpowiadają na wyzwania i potrzeby, które są kluczowe dla każdej z tych grup interesariuszy. Jako jedni z pierwszych na rynku polskim przystąpiliśmy do inicjatywy Science Based Targets (SBTi). Do 2040 roku zamierzamy osiągnąć pełną neutralność klimatyczną, a w ciągu 5 lat w pełni zamkniemy obieg surowców w operacjach własnych. Więcej na temat Strategii ESG Grupy InPost można przeczytać tutaj: https://inpost.pl/strategia-esg

Wybierając dostawę zakupów do automatu Paczkomat® InPost jesteś częścią społeczności Ekolubnych!

ekolubni InPost

 

*Obliczenia wykonane z wykorzystaniem danych pochodzących z kalkulatora śladu węglowego opracowanego dla InPost w 2020 roku przez Polską Akademię Nauk i Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej, zgodnie z metodologią GHG Protocol. Wskazany poziom redukcji, oznacza poziom emisji CO2, która może być ograniczona w przypadku skorzystania z dostawy do automatu Paczkomat zamiast doręczenia paczki bezpośrednio do domu.