Jak wygląda przejście na fulfillment? O procesie
Dla biznesu Fulfillment

Jak wygląda przejście na fulfillment? O procesie

9 Czerwca 2021

Fulfillment to usługa dedykowana sklepom internetowym, która ma pomóc w usprawnieniu biznesu. Wzrost zapotrzebowania na zakupy online przyczynił się do pojawienia się większej ilości sklepów w sieci oraz zwiększenia ich asortymentu. Obsługa zamówień to nie lada wyzwanie, które musi być wykonane profesjonalnie, aby produkty trafiły do klientów bez opóźnień, bez pomyłek i bez uszkodzeń. Usługa InPost Fulfillment właśnie to gwarantuje! Sklepy internetowe dbają o sprzedaż i rozwój swojego biznesu, a w tym czasie firma logistyczna zajmuje się magazynowaniem, zarządzaniem, konfekcjonowaniem oraz wysyłką produktów. Przed zdecydowaniem się na taką formę współpracy, trzeba natomiast dowiedzieć się, jak wygląda proces przejścia na fulfillment oraz jakie oferuje korzyści dla Twojego sklepu online.

 

 

Obsługa sklepów internetowych w ramach fulfillmentu

Branża e-commerce od lat rozwija się w dynamicznym tempie, a pandemia dodatkowo wpłynęła na jej znaczenie. W związku ze zmianami w trendach i zachowaniach konsumentów, przedsiębiorcy muszą stale sięgać po nowe usprawnienia i udogodnienia. W końcu w e-commerce chodzi o klienta - jego zadowolenie i wychodzenie naprzeciw jego potrzebom. Zamawiający ze sklepu internetowego chce mieć pewność, co do otrzymania produktu zgodnie z oczekiwaniami, profesjonalną obsługę oraz bezproblemową dostawę. Logistyka pełni więc w e-commerce istotną rolę, dlatego powinna być wykonywana przez wykwalifikowane firmy i pracowników. Zadowolenie klientów sprowadza się do sukcesu sklepu online, dlatego oferowanie im lepszych rozwiązań jest konieczne. Dzięki znajomości branży i umiejętności obsługi zamówień ze sklepów internetowych możliwe są szybkie wdrożenia i integracje oraz wsparcie przedsiębiorców rozpoczynających działalność w e-commerce. Chcąc zagwarantować klientom obsługę zamówień na najwyższym poziomie, warto skorzystać z fulfillmentu w swoim sklepie internetowym. Na taką formę współpracy decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, co oznacza wzrost zapotrzebowania na jak najlepsze obsługiwanie zamówień.

 

Jak działa magazynowanie produktów?

Stale zmieniają i wzmacniają się potrzeby przedsiębiorstw. Obecnie kluczowa jest duża przestrzeń magazynowa, bezpieczna dostawa, szybki czas realizacji zamówień, prowadzenie sprzedaży poprzez wiele kanałów jednocześnie oraz wszelkie działania prewencyjne. Coraz więcej klientów robi zakupy w sieci, co prowadzi do zwiększonej ilości asortymentu, a w konsekwencji potrzeby większej powierzchni magazynowej. Właściciele sklepów internetowych, którzy korzystają z fulfillmentu nie muszą przejmować się zbyt małym lub zbyt dużym magazynem. W okresie świątecznym czy okolicach Black Friday zapotrzebowanie na większy magazyn wzrasta, a w pozostałych okresach w roku może ulegać wahaniom popytowym. Aby wszystkie produkty się mieściły oraz aby nie płacić za miejsce, z którego się nie korzysta zewnętrzne firmy logistyczne oferują możliwość opłaty wyłącznie użytkowanej przestrzeni. Praca w naszych magazynach jest tak zorganizowana, żeby towary były bezpiecznie przechowywane w wystarczającej ilości miejsca.

 

Usługa InPost Fulfillment krok po kroku

Fulfillment to outsourcing usług logistycznych, czyli zlecenie zewnętrznej firmie zadań związanych z magazynowaniem, konfekcjonowaniem i wysyłką towarów. Proces obsługi zamówień i zadania z tym związane wymagają szczególnej wiedzy i umiejętności. W ramach fulfillmentu usługę wykonują odpowiednio przygotowani pracownicy, którzy znają się na logistyce. Nie wystarczy jednak znać wyłącznie korzyści. Właściciel sklepu internetowego musi wiedzieć, co stanie się z jego produktami oraz przez jakie etapy przechodzą zanim trafią do rąk klienta. Na czym więc dokładnie polega oddelegowanie procesu realizacji zamówień i jakie kroki podejmują firmy logistyczne?

 • Odbiór towaru - jest to pierwszy z obowiązków pracowników, który polega na dokładnym sprawdzeniu produktów dostarczanych przez dostawcę. Dwa magazyny ulokowane są w centrum kraju, a asortyment powierzony przez sprzedawców jest odbierany w bezpiecznych warunkach.
 • Przyjęcie towarów na magazyn i magazynowanie ich - sprzedawca przekazując towar nie musi martwić się o jego dalsze losy, którymi zajmuje się firma logistyczna. Na tym etapie następuje wdrożenie produktów do systemu oraz przyjęcie ich na magazyn. InPost posiada centrum logistyczne, w którym zapewniona jest odpowiednia ilość miejsca, specjalistyczny sprzęt oraz ochrona obiektu. Wysokiej jakości regały, drukarki termiczne, przygotowane stanowiska pakujące zapewniają odpowiednie warunki dla towarów.
 • Zarządzanie i obsługa zamówień - produkty trafiają do systemu, który umożliwia integrację i monitorowanie stanów magazynowych ze stanem produktowym w sklepie. InPost oferuje zarówno tradycyjną obsługę administracyjną zamówień oraz indywidualne podejście.
 • Kompletowanie i pakowanie - w momencie, gdy klient dokonuje zakupu w sklepie online, następuje przygotowanie zamówienia do wysyłki. Proces polega na umieszczeniu w paczce kupionych towarów oraz zapakowanie ich w bezpieczny sposób.
 • Wysyłka - firmy transportowe współpracujące z InPost mogą dostarczać paczki zarówno w Polsce, jak i za granicę. Klient ma do wyboru właściwie wszystkie formy dostawy obecne na rynku krajowym i międzynarodowym.
 • Dostawa - kurier może dostarczyć przesyłkę zarówno do Paczkomatu, PaczkoPunktu oraz prosto do domu. Zamówienia, które pojawią się w systemie do godziny 20:00 zostaną zrealizowane tego samego dnia, dzięki czemu odbiorca otrzyma zakup w dniu następnym. Taka opcja jest możliwa dzięki temu, że produkty są na magazynie w centralnej części kraju. Pozwala to na zminimalizowanie czasu trwania procesu dostawy.

Realizujemy nie tylko podstawowe zadania takie jak magazynowanie i pakowanie towarów. Dodatkowe usługi, jakie oferujemy dla sklepu internetowego to obsługa zwrotów (przyjmujemy oraz weryfikujemy towar, rejestrujemy informacje w systemie oraz integrujemy informacje o zwrocie ze stanem magazynowym), zakup opakowań (do wyboru są foliopaki, koperty bąbelkowe, kartony oraz opakowania eko), etykietowanie (przed skompletowaniem zamówienia przygotowywana jest specjalna etykieta, którą dołączamy na zakupione produkty), zabezpieczenie towarów wrażliwych (zapewniamy wysyłkę produktów, które są odpowiednio zabezpieczane w momencie konfekcji), dołączenie materiałów dodatkowych (w paczce umieścimy ulotkę, instrukcję obsługi, fakturę czy sampling produktów).

 

Dlaczego warto skorzystać z usługi InPost Fulfillment?

InPost oferuje kompleksowe wsparcie w procesach logistycznych. Chcąc zoptymalizować czas dystrybucji paczek, właściciele e-commerce oddelegowują obsługę zamówień zewnętrznym firmom. Dzięki temu zyskują więcej czasu na takie kwestie jak skupienie się na zwiększeniu sprzedaży czy lepsza obsługa sklepów internetowych. Współpracując z InPost znika problem z utrzymaniem ciągłości dystrybucji, nie trzeba się martwić również o zatrudnienie odpowiednich osób, dbanie o logistykę oraz zarządzanie zamówieniami. Wszystko jest po naszej stronie. Do dyspozycji mamy 2 magazyny, 2 sortownie centralne, 4 podsortownie i 53 oddziały! Centra dystrybucji i sieć lokalizacji są tak dostosowane, aby jak najszybciej i najbezpieczniej dowieźć zamówienia do klientów. Z usług fulfillment mogą korzystać firmy, które wysyłają minimum 400 paczek miesięcznie. Jest to więc opcja zarówno dla małych, jak i większych sklepów internetowych. Nieważne czy niedawno zacząłeś przygodę z e-commerce, czy jesteś już zapoznany z branżą.

Jak przejść na fulfillment? Wypełnij formularz, a następnie czekaj na kontakt od Opiekuna klienta, który indywidualnie omówi z Tobą szczegóły i zapozna Cię z korzyściami, jakie wynikają z oddelegowania procesów logistycznych i skorzystania z usługi InPost Fulfillment. Zyskać można naprawdę wiele - przede wszystkim firmy zmieniają koszty stałe związane z przechowywaniem towarów, zatrudnieniem pracowników oraz utrzymaniem powierzchni magazynowej na koszty zmienne. Opłata za usługę jest realizowana w oparciu o model pay-as-you-go. Dla sklepu internetowego oznacza to opłacanie jedynie powierzchni i usług, z których się korzysta. Współpraca z InPost w ramach usługi fulfillment jest prosta i zapewnia oszczędność czasu - Ty zajmujesz się biznesem, a po naszej stronie jest profesjonalna logistyka.

Rozwiń swój biznes z InPost Fulfillment

Magazynowanie, pakowanie, wysyłka – nie musisz tego robić sam! Oddaj to w ręce profesjonalistów.

Poświęć 1 minutę i zostaw kontakt do siebie, aby zyskać więcej czasu i zredukować koszty.


 • Błyskawiczna dostawa
 • Redukcja kosztów
 • Zero problemów z wysyłką
 • Obsługa szczytów sprzedaży
 • Oferta szyta na miarę
 • Brak minimalnej liczby wysyłek

Wypełnij formularz, a szybko oddzwonimy

Dzieje się u nas dużo dobrego. Chcesz być na bieżąco? Jeśli to jeszcze przed Tobą, wyraź zgodę na otrzymywanie od InPost sp. z o.o. informacji o promocjach, produktach i usługach InPost sp. z o.o., innych spółek z Grupy Integer oraz podmiotów współpracujących z tymi spółkami za pośrednictwem:

Powyższe zgody są dobrowolne. Możesz wycofać je w każdym czasie poprzez wysłanie żądania na następujący adres e-mail: [email protected]. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Administratorem Twoich danych osobowych jest InPost sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (30-727), przy ul. Pana Tadeusza 4.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach znajduje się w Polityce Prywatności.