Mój Paczkomat zniknął! Co teraz?

Dokonujecie zakupów w Waszym ulubionym e-sklepie, przechodzicie do wyboru opcji dostawy, wybieracie „Odbiór w Paczkomacie” i… Waszego Paczkomatu nie ma na liście! Gdzie się podziała maszyna? Wasze wątpliwości rozwieje trzecia odsłona naszego cyklu, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane nam na Facebooku pytania.
Mój Paczkomat zniknął! Co teraz?

Przede wszystkim – bez obaw. Ilość maszyn w żadnym przypadku się nie zmniejsza. Wręcz przeciwnie – jest ich coraz więcej (obecnie to aż 4500 maszyn w całej Polsce!).

Jesteś odbiorcą, który nie znalazł swojego ulubionego Paczkomatu na liście oferowanej przez sklep?

W tej sytuacji upewnijcie się, czy Paczkomat, który chcieliście wybrać na stronie sklepu, wyświetlany jest również na stronie Znajdź Paczkomat. Jeśli jest widoczny na stronie – skontaktujcie się ze sprzedającym i poinformujcie go, że najprawdopodobniej… ma nieaktualną bazę Paczkomatów.

Jeśli zaś nie znajdujecie Paczkomatu ani na stronie sklepu, ani na naszej stronie – oznacza to, że został on chwilowo wyłączony z sieci. Ile potrwać może taka chwila? Wszystko zależy od przyczyny wyłączenia Paczkomatu. Maszyna może być serwisowana – w tej sytuacji „znika” na kilka dni (choć zwykle trwa to znacznie krócej). Paczkomat może być też relokowany (zmienia swoje miejsce zamieszkania) – ten proces trwa jednak znacznie dłużej. I podkreślmy: maszyna znika wówczas również… fizycznie. A to oznacza, że może znaleźć się w innym miejscu.

Jesteś nadawcą, a odbiorca poprosił Cię o wysłanie przesyłki do Paczkomatu, którego nie widzisz na stronie?

I tu powodem jest najpewniej chwilowe wyłączenie Paczkomatu z sieci. Jeśli możecie wstrzymać się z wygenerowaniem etykiety – poczekajcie kilka godzin i sprawdźcie, czy Paczkomat nie został włączony ponownie. Jeśli zaś czasu nie macie – skontaktujcie się z Klientem i poproście o wybór innej maszyny.

PS Widzicie, że jakiś nowy Paczkomat pojawił się w Waszej okolicy, ale wciąż nie ma go na naszej stronie? Najprawdopodobniej jesteśmy w trakcie testowania tej świeżynki. Ten proces również musi potrwać dłuższy czas – w żadnym wypadku nie chcielibyśmy bowiem oddawać w Wasze ręce maszyny, co do której wzorowego działania nie mamy stuprocentowej pewności.