Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Aleksandra - pasjonata smoczych łodzi
Kariera

Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Aleksandra - pasjonata smoczych łodzi

30 Grudnia 2019

 

W InPost doceniamy każdego z pracowników, mając świadomość, jak ważną rolę odgrywają kurierzy. W kontekście szczytu paczkowego, który angażuje nas każdego roku coraz mocniej, jesteśmy świadomi jak szczególny trud wkłada w swoją pracę właśnie ten obszar naszej organizacji.

Dzisiejszym wywiadem kontynuujemy cykl, w którym przybliżamy Wam sylwetki pracujących z nami kurierów, ich odczucia związane z pracą w tej roli oraz wspaniałe pasje. Tym razem mamy przyjemność przedstawić Aleksandra – fana wyjątkowej dyscypliny sportowej, jaką są smocze łodzie! Olek w branży kurierskiej pracuje już od 7 lat. Co najbardziej podoba mu się w pracy kuriera? Jakie ma rady dla osób, które rozpoczynają pracę w tej branży? Sprawdźcie!
 

Od kiedy pracujesz w InPost? Jak wspominasz swój najlepszy dzień pracy w naszej firmie?

W InPost pracuję od 3 lat. Sam nie wiem kiedy to minęło! Dzień, który wspominam jako najlepszy to chyba ten, kiedy zacząłem jeździć na trasie APM, czyli gdy zacząłem obsługiwać Paczkomaty.

Co podoba Ci się najbardziej w pracy kuriera?

Na pewno niezależność, ale też możliwość poszerzania znajomości topografii miasta i okolic. To praca, w której nie ma miejsca na nudę! Lubię też wyzwania i poszukiwanie nowych rozwiązań.

Kiedy nie pracujesz, to… ?

Realizuję swoje pasje związane z motoryzacją i motosportem. Ogromną radość sprawia mi modyfikowanie aut i sprawdzanie ich możliwości. Wolny czas najchętniej spędzam aktywnie, więc kiedy tylko mogę jeżdżę na rowerze lub trenuję na smoczych łodziach. To sport zespołowy, w którym ważna jest kombinacja każdego zawodnika i odpowiednia technika. Siła nie odgrywa tu najistotniejszej roli. Mogę pochwalić się mistrzostwem Polski w 2017 roku, a także udziałem w mistrzostwach Europy w tym samym okresie. Ten sport daje mi ogrom satysfakcji, głównie ze względu na to, że wyraźnie widzę jak moje zaangażowanie realnie przekłada się na późniejsze wyniki.

Jak wygląda Twój standardowy dzień pracy?

Dzień obowiązkowo zaczynam od kawy. :) Następnie jadę na magazyn, gdzie sprawdzam jaką ilość przesyłek powinienem dostarczyć danego dnia. Na tej podstawie szacuję jak będzie wyglądał mój rytm pracy. Wszystko zależy od ilości paczek do rozwiezienia – wiadomo, że w szczytowym okresie standardowy dzień pracy wygląda nieco inaczej, aniżeli w inne miesiące. Są dni, kiedy ładuję auto, wyjeżdżam na rejon i wracam po określonej godzinie z nadaniami. Z kolei w inne dni muszę dwa razy przyjechać na magazyn, aby załadować auto i wyruszyć na rejon.

Czego życzyłbyś sobie na kolejne lata współpracy?

Na pewno kolejnych innowacji ułatwiających pracę! Oczywiście lekkie paczki i większe zarobki również byłyby przeze mnie mile widziane.

Co doradziłbyś osobom, które rozpoczynają pracę w roli kuriera?

Przede wszystkim, aby nie zrażały się niepowodzeniami, które mogą pojawić się na początku. Warto współpracować z klientami, okazując im cierpliwość, ale też „nie dać sobie wejść na głowę”.

Dzięki za rozmowę!

 

Olkowi gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych! 😊

 

Jeśli tak jak Aleksander lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom i preferujesz dynamiczną pracę, dołącz do #TeamInPost i sprawdź się w roli kuriera!

 

My:

- zapewnimy Ci konkurencyjne wynagrodzenie i premie za wysokie wyniki

- damy Ci przestrzeń do realizacji Twoich pasji i zainteresowań

- zatroszczymy się o Twoje zdrowie, oferując prywatną opiekę medyczną, prywatne ubezpieczenie oraz dofinansowanie do karty sportowej

- zaoferujemy Ci dodatkowe premie za polecenia znajomych do pracy w InPost

- zapewniamy najmniejsze i najlżejsze paczki w branży (na podstawie opinii naszych kurierów).

 

Sprawdź nasze Oferty pracy na stanowisku KURIERA – może to właśnie Ciebie szukamy!