Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Mateusza - pasjonata motoryzacji
Kariera

Nie samą pracą kurier żyje: 6 pytań do Mateusza - pasjonata motoryzacji

31 Października 2019

 

Nie ulega wątpliwości, że bez kurierów firma logistyczna nie mogłaby funkcjonować. W InPost zdajemy sobie sprawę z wyjątkowo ważnej roli, jaką odgrywają, dlatego szczególnie doceniamy ich pracę i szanujemy zainteresowania. Jedno jest pewne – InPost łączy ludzi, którzy lubią szybkie tempo! Poznajcie Mateusza, który na temat prędkości wie naprawdę dużo! Po pracy przesiada się ze służbowego busa na motocykl i jedzie na specjalny tor, gdzie oddaje się ekstremalnej jeździe. Mateusza pasjonuje szybka jazda - zarówno na motocyklu, jak i samochodem terenowym, ale to nie wszystko! Z motoryzacją związany jest od 10 lat i w wolnych chwilach udaje się do swojego „królestwa”, jakim jest warsztat – to tam wyrównuje poziom adrenaliny, majsterkując przy kolejnych pojazdach.

 

Jak wygląda praca Mateusza? Przeczytajcie krótki wywiad, w którym nasz bohater opowiada o swoich odczuciach!

Mateusz, pracujesz jako kurier InPost od grudnia 2016 roku - za kilka tygodni „wybije” Ci okrągłe 3 lata! Jak wspominasz swoje początki?

Początki były mocno angażujące i pełne wyzwań! Rzuciłem się na głęboką wodę, zaczynając pracę w samym szczycie paczkowym! Wspierałem kolegę w tym gorącym okresie, pracując u niego jako dodatkowy kurier. To był grudzień, środek zimy - pamiętam, że długo jeździłem, a paczek było mnóstwo! Wbrew pozorom nie zraziłem się – lubię, gdy dużo się dzieje, a praca jest dynamiczna. To dodatkowo mnie nakręca!

Co podoba Ci się najbardziej w pracy kuriera?

Przede wszystkim właśnie różnorodność oraz to, że żaden dzień nie jest taki sam, jak poprzedni. Dużo się dzieje i to jest wielki plus! Jestem w ciągłym ruchu i spotykam nowych ludzi. Kontakty z odbiorcami często dostarczają pozytywnej energii, więc nawet jeśli zdarzają się trudniejsze chwile, to finalnie i tak pod koniec dnia miło wraca się do tych sytuacji, które generują uśmiech na twarzy.

Kiedy nie pracujesz, to… ?

Oddaję się mojej pasji, którą jest motoryzacja. Dla mnie relaks to możliwość majsterkowania przy kolejnych pojazdach – to mnie uspokaja, wycisza i pozwala naładować baterie. Kiedy potrzebuję adrenaliny, jadę na tor i wsiadam na motocykl lub w samochód terenowy – szybka jazda dodaje mi energetycznego kopa. To pasja, której jestem wierny już od 10 lat i myślę, że w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni.

Jak wygląda Twój standardowy dzień pracy?

Zaczynam dzień pobudką o 5 rano. Później śniadanie, obowiązkowo kawa i melduję się w oddziale punkt szósta. Jestem kurierem - przewoźnikiem, więc moja praca w poszczególne dni może różnić się od siebie - albo sam jadę rozwozić paczki, albo koordynuję pracę ludzi, których zatrudniam.

Czego byś sobie życzył na kolejne lata współpracy?

Na pewno chciałbym dalej rozwijać swój biznes w InPost, więc doceniam każde wsparcie ze strony firmy – mam nadzieję, że w przyszłości również będziemy w ten sposób traktowani.

Super, gdyby udało nam się przesiąść na nowe auta – z niecierpliwością wyczekuję powiększenia floty elektrycznych pojazdów!

Co doradziłbyś osobom, które rozpoczynają pracę jako kurier?

Przede wszystkim, aby nie poddawały się po pierwszych dniach (nawet jeżeli trafią akurat na szczyt paczkowy 😊), bo każdy kolejny będzie łatwiejszy! Jak ktoś zaliczy pierwszy wtorek, to z każdym kolejnym pójdzie Ci łatwiej. Jeśli z czymś sobie nie radzisz, szukaj pomocy i pytaj! W zespołach panuje swobodna atmosfera, więc nie ma pytań niedozwolonych!

Dzięki za rozmowę!

 

Mateuszowi życzymy satysfakcji i dalszego rozwoju – zarówno w obszarze zawodowym, jak i hobby! 😊

 

Jeśli tak jak Mateusz nie lubisz monotonii w pracy, uwielbiasz być w ciągłym ruchu, a kontakt z ludźmi pozytywnie Cię nastraja, dołącz do #TeamInPost i sprawdź się w roli kuriera!

My:

  • zapewnimy Ci konkurencyjne wynagrodzenie i premie za wysokie wyniki
  • docenimy Twój wolny czas, dając Ci pole do realizacji Twoich pasji
  • zatroszczymy się o Twoje zdrowie, oferując prywatną opiekę medyczną, prywatne ubezpieczenie oraz dofinansowanie do karty sportowej
  • zaoferujemy Ci dodatkowe premie za polecenia znajomych do pracy w InPost
  • zapewniamy najmniejsze i najlżejsze paczki w branży (na podstawie opinii naszych kurierów).

Sprawdź nasze Oferty pracy na stanowisku KURIERA – może to właśnie Ciebie szukamy!