Odbiór przy Paczkomacie, czyli czym są Mobilne Paczkomaty?

Otrzymaliście od nas komunikat SMS lub e-mail informujący o możliwości odbioru paczki, ale… wygląda on odrobinę inaczej niż zwykle? Tę notkę koniecznie musicie przeczytać!
Odbiór PRZY Paczkomacie, czyli czym są Mobilne Paczkomaty?

W listopadzie i w grudniu wysyłane przez nas komunikaty śledźcie wyjątkowo uważnie. Niektóre z nich mogą się bowiem różnić od tych, które otrzymywaliście od nas dotychczas. "Twoja paczka czeka PRZY Paczkomacie" - wiadomości o takiej treści oznaczają, że Wasza Paczka trafi do tzw. Mobilnego Paczkomatu. Czy trzeba się bać? Ależ skąd!

Czym jest Mobilny Paczkomat?

To rozwiązanie, dzięki któremu możemy przekazać Wam Waszą przesyłkę nawet wówczas, gdy Paczkomat docelowy jest przepełniony, co może zdarzyć się w tym gorącym, świątecznym okresie (tj. gdy brakuje w nim wolnych skrytek). Mobilny Paczkomat to kurier, który czeka w specjalnie oznakowanym samochodzie dostawczym zaparkowanym w okolicach „zwykłego” Paczkomatu. Kurier taki wydaje przesyłki odbiorcom na podstawie danych, które umożliwiają odbiór przesyłki w tradycyjnym Paczkomacie. Podczas odbioru niezbędne jest więc podanie numeru telefonu, oraz kodu odbioru, który uprzednio wysłaliśmy SMS-em/e-mailem.

Odbiór przesyłki z Mobilnego Paczkomatu trwa szybko i jest równie prosty, jak w przypadku tradycyjnych Paczkomatów!

Gdzie szukać Mobilnych Paczkomatów?

Mobilne Paczkomaty (samochody kurierskie) w większości przypadków będą czekać na Was w pobliżu Paczkomatów stacjonarnych. Jeśli będziecie mieli problem z odnalezieniem Mobilnego Paczkomatu, podejdźcie do maszyny stacjonarnej i i sprawdźcie, w którym kierunku prowadzi strzałka. Podążajcie za nią, aby odebrać swoją Paczuchę :-)

Pamiętaj! Śledź wysyłane przez nas komunikaty. W ten sposób dowiesz się, czy Twoja przesyłka znajduje się w Paczkomacie stacjonatnym, czy w Mobilnym Paczkomacie.

Jak odebrać paczkę z Mobilnego Paczkomatu?

Paczkę możesz odebrać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że podasz naszemu kurierowi swój numer telefonu, oraz ostatnie ostatnie cyfry numeru przesyłki.

Ważna sprawa! Jeśli w ciągu dnia miejsce w skrytce się zwolni, przeniesiemy Twoją paczkę do Paczkomatu. Tym sposobem nasz kurier rozda więcej paczek kolejnym osobom, a Ty odbierzesz swoja przesyłkę łatwo i wygodnie tak, jak dotychczas. Jeśli taka zmiana będzie miała nastąpić, poinformujemy Cię o tym w kolejnych wiadomościach e‑mail i SMS.

Dodatkowe pytania? Spieszymy z odpowiedzią!

Jaki jest maksymalny czas przechowywania paczki w Mobilnym Paczkomacie?

Godzina, do której możesz odebrać swoją Paczuchę z Mobilnego Paczkomatu podana jest w wiadomości SMS oraz e-mail.

Nie odebrałam/odebrałem paczki na czas. Co zrobić?

Nie ma powodu do zmartwień! Mobilny Paczkomat to rozwiązanie wyjątkowe. Dążymy przede wszystkim do tego, aby wszystkie przesyłki doręczać do stacjonarnych Paczkomatów. Jeśli więc nie zdołaliście danego dnia odebrać przesyłki z Mobilnego Paczkomatu, to następnego dnia ponownie podejmiemy próbę doręczenia przesyłki. W pierwszej kolejności spróbujemy doręczyć ją do stacjonarnego Paczkomatu, a w razie niepowodzenia wywołanego dalszym przepełnieniem maszyny – ponownie przekażemy ją do Mobilnego Paczkomatu. O tym gdzie będzie można odebrać paczkę, będziemy informować Cię poprzez kolejne wiadomości SMS i e-mail.

Jak zapłacę za przesyłkę pobraniową?

Przesyłki pobraniowe będą doręczane jedynie do Paczkomatów stacjonarnych. A w Paczkomatach stacjonarnych za przesyłkę pobraniową będziecie mogli zapłacić – jak zwykle – przy pomocy karty płatniczej.

125 milionów finansowania z KKR

InPost: 125 milionów finansowania z KKR

Funduszu Advent International, jeden z największych globalnych inwestorów private equity i KKR – amerykańska firma inwestycyjna zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. A to zwiększy skalę działania i uruchomi nowe lokalizacje Paczkomatów – obecnie sieć liczy już 3800 maszyn w całej Polsce, w tym także w małych miejscowościach.
InPost Partnerem w Allegro Smart

InPost Partnerem w Allegro Smart! Mamy już 3800 Paczkomatów®

Nasza firma została partnerem Allegro w nowatorskiej usłudze Allegro Smart!, w której za abonament w wysokości 49 zł będzie można odebrać 365 paczek w roku w ponad 3800 Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Gwarancją jakości InPost jest terminowość usługi paczkomatowej na poziomie 97 % w D+1 (dzień po nadaniu)
smart allegro

InPost partnerem nowej usługi Allegro SMART!

Chcesz robić zakupy na największym portalu aukcyjnym w Polsce codziennie przez okrągły rok, paczki odbierać wygodnie w Paczkomatach, a za przesyłki płacić jedną, niewielką opłatę roczną? Teraz to możliwe. A wszystko dzięki rewolucyjnej usłudze Allegro SMART!