Odbiór przy Paczkomacie, czyli czym są Mobilne Paczkomaty?

Odbiór przy Paczkomacie, czyli czym są Mobilne Paczkomaty?

12 Listopada 2015

W listopadzie i w grudniu wysyłane przez nas komunikaty śledźcie wyjątkowo uważnie. Niektóre z nich mogą się bowiem różnić od tych, które otrzymywaliście od nas dotychczas. "Twoja paczka czeka PRZY Paczkomacie" - wiadomości o takiej treści oznaczają, że Wasza Paczka trafi do tzw. Mobilnego Paczkomatu. Czy trzeba się bać? Ależ skąd!

Czym jest Mobilny Paczkomat?

To rozwiązanie, dzięki któremu możemy przekazać Wam Waszą przesyłkę nawet wówczas, gdy Paczkomat docelowy jest przepełniony, co może zdarzyć się w tym gorącym, świątecznym okresie (tj. gdy brakuje w nim wolnych skrytek). Mobilny Paczkomat to kurier, który czeka w specjalnie oznakowanym samochodzie dostawczym zaparkowanym w okolicach „zwykłego” Paczkomatu. Kurier taki wydaje przesyłki odbiorcom na podstawie danych, które umożliwiają odbiór przesyłki w tradycyjnym Paczkomacie. Podczas odbioru niezbędne jest więc podanie numeru telefonu, oraz kodu odbioru, który uprzednio wysłaliśmy SMS-em/e-mailem.

Odbiór przesyłki z Mobilnego Paczkomatu trwa szybko i jest równie prosty, jak w przypadku tradycyjnych Paczkomatów!

Gdzie szukać Mobilnych Paczkomatów?

Mobilne Paczkomaty (samochody kurierskie) w większości przypadków będą czekać na Was w pobliżu Paczkomatów stacjonarnych. Jeśli będziecie mieli problem z odnalezieniem Mobilnego Paczkomatu, podejdźcie do maszyny stacjonarnej i i sprawdźcie, w którym kierunku prowadzi strzałka. Podążajcie za nią, aby odebrać swoją Paczuchę :-)

Pamiętaj! Śledź wysyłane przez nas komunikaty. W ten sposób dowiesz się, czy Twoja przesyłka znajduje się w Paczkomacie stacjonatnym, czy w Mobilnym Paczkomacie.

Jak odebrać paczkę z Mobilnego Paczkomatu?

Paczkę możesz odebrać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że podasz naszemu kurierowi swój numer telefonu, oraz ostatnie ostatnie cyfry numeru przesyłki.

Ważna sprawa! Jeśli w ciągu dnia miejsce w skrytce się zwolni, przeniesiemy Twoją paczkę do Paczkomatu. Tym sposobem nasz kurier rozda więcej paczek kolejnym osobom, a Ty odbierzesz swoja przesyłkę łatwo i wygodnie tak, jak dotychczas. Jeśli taka zmiana będzie miała nastąpić, poinformujemy Cię o tym w kolejnych wiadomościach e‑mail i SMS.

Dodatkowe pytania? Spieszymy z odpowiedzią!

Jaki jest maksymalny czas przechowywania paczki w Mobilnym Paczkomacie?

Godzina, do której możesz odebrać swoją Paczuchę z Mobilnego Paczkomatu podana jest w wiadomości SMS oraz e-mail.

Nie odebrałam/odebrałem paczki na czas. Co zrobić?

Nie ma powodu do zmartwień! Mobilny Paczkomat to rozwiązanie wyjątkowe. Dążymy przede wszystkim do tego, aby wszystkie przesyłki doręczać do stacjonarnych Paczkomatów. Jeśli więc nie zdołaliście danego dnia odebrać przesyłki z Mobilnego Paczkomatu, to następnego dnia ponownie podejmiemy próbę doręczenia przesyłki. W pierwszej kolejności spróbujemy doręczyć ją do stacjonarnego Paczkomatu, a w razie niepowodzenia wywołanego dalszym przepełnieniem maszyny – ponownie przekażemy ją do Mobilnego Paczkomatu. O tym gdzie będzie można odebrać paczkę, będziemy informować Cię poprzez kolejne wiadomości SMS i e-mail.

Jak zapłacę za przesyłkę pobraniową?

Przesyłki pobraniowe będą doręczane jedynie do Paczkomatów stacjonarnych. A w Paczkomatach stacjonarnych za przesyłkę pobraniową będziecie mogli zapłacić – jak zwykle – przy pomocy karty płatniczej.