Skasowałem/skasowałam SMS-a z kodem odbioru paczki... co teraz?

Często pytacie nas na Facebooku o to, co zrobić, gdy przypadkiem skasujecie wiadomość z kodem umożliwiającym odbiór paczki z Paczkomatu. Zdarza się również, że telefon, na który przyszedł SMS z kodem uległ... destrukcji.
Skasowałem/skasowałam SMS-a z kodem odbioru paczki... co teraz?

Nic straconego! Pamiętajcie, że kod odbioru wysyłamy również e-mailem. Zerknijcie więc do swojej skrzynki mailowej - w razie potrzeby sprawdźcie również zakładkę ze spamem. To najczęściej załatwia sprawę. Wyjątkiem może być sytuacja, w której nadawca przesyłki nie podał Waszego adresu mailowego. Jest to możliwe w przypadku przesyłek nadawanych bezpośrednio w Paczkomacie (tzw. nadanie bez etykiety).

"Nie jestem pewien, czy otrzymałem SMS-a, a maila nie mogę znaleźć. Mam panikować?"

Co zrobić w przypadku, gdy przesyłka jest w skrytce, a Wy wciąż nie otrzymaliście SMS-a? Spokojnie, wiadomości wysyłamy bez wyjątku i na bieżąco - jednak tylko wtedy, gdy przesyłka jest już w Paczkomacie. Warto więc upewnić się najpierw, czy Wasza przesyłka faktycznie czeka w maszynie (możecie dokonać tego na stronie śledzenia przesyłek). Sprawdźcie także, czy Wasz telefon jest w zasięgu sieci. Na koniec przypomnijcie sobie również, czy nie blokowaliście u swojego operatora usługi tzw. SMS premium. Choć za nasze SMS-y nie płacicie ani grosza, to operator sieci komórkowej może czasem "nie przepuścić" SMS-a z naszego systemu.

Wciąż nie macie kodu odbioru? I na to są sposoby.

Pozostaje ostatnia możliwość: nadawca mógł... podać błędny numer Waszego telefonu. I w tej sytuacji nie ma powodu do paniki. Napiszcie do nas w wiadomości prywatnej na Facebooku (lub poprzez formularz kontaktowy dostępny na tej stronie), podajcie numer przesyłki oraz swój numer telefonu. Sprawdzimy wówczas, czy numer podany przez nadawcę jest poprawny. Powiemy Wam, gdy numery będą się od siebie różniły. Z tą informacją możecie podjąć kontakt z nadawcą przesyłki. Nadawca z kolei powinien skontaktować się z naszym Wsparciem Technicznym (pomoc@inpost.pl) i poprosić o wysłanie SMS-a na prawidłowy numer. 

Pamiętajcie, że prośbę taką może przesłać do nas wyłącznie nadawca przesyłki (a nie jej odbiorca). Jak się zapewne domyślacie - podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. Nie chcielibyście przecież, aby dowolna osoba mogła "przywłaszczyć" sobie Wasz kod odbioru, prawda?

125 milionów finansowania z KKR

InPost: 125 milionów finansowania z KKR

Funduszu Advent International, jeden z największych globalnych inwestorów private equity i KKR – amerykańska firma inwestycyjna zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. A to zwiększy skalę działania i uruchomi nowe lokalizacje Paczkomatów – obecnie sieć liczy już 3800 maszyn w całej Polsce, w tym także w małych miejscowościach.
InPost Partnerem w Allegro Smart

InPost Partnerem w Allegro Smart! Mamy już 3800 Paczkomatów®

Nasza firma została partnerem Allegro w nowatorskiej usłudze Allegro Smart!, w której za abonament w wysokości 49 zł będzie można odebrać 365 paczek w roku w ponad 3800 Paczkomatach® InPost w całej Polsce. Gwarancją jakości InPost jest terminowość usługi paczkomatowej na poziomie 97 % w D+1 (dzień po nadaniu)
smart allegro

InPost partnerem nowej usługi Allegro SMART!

Chcesz robić zakupy na największym portalu aukcyjnym w Polsce codziennie przez okrągły rok, paczki odbierać wygodnie w Paczkomatach, a za przesyłki płacić jedną, niewielką opłatę roczną? Teraz to możliwe. A wszystko dzięki rewolucyjnej usłudze Allegro SMART!