Skrócenie czasu odbioru paczek z Paczkomatów

Wiemy, jak istotne są dla Was czas i wygoda. Aby maksymalnie usprawnić proces doręczania przesyłek, wprowadzamy istotne zmiany dotyczące odbioru przesyłek paczkomatowych z Paczkomatu.

 

Zgodnie z nowym Regulaminem świadczenia usługi Paczkomaty 24/7 przez InPost Paczkomaty sp. z o.o., który wejdzie w życie w dniu 14 maja 2017 roku — skróceniu ulegnie czas na odbiór przesyłki z Paczkomatu. Paczki umieszczone w Paczkomatach będą od tej chwili czekały na odbiór przez 48 godzin, a nie — jak dotychczas — przez 72 godziny. 

Dlaczego? Już dawno zauważyliśmy, że znakomita większość z Was odbiera paczki w czasie nieprzekraczającym 24 godzin! Skrócenie czasu na odbiór przesyłki do 48 godzin nie wpłynie na wygodę korzystania z Paczkomatów. Zmiana przyniesie natomiast dużą korzyść dla wszystkich — więcej wolnych skrytek na paczki oczekujące na umieszczenie w maszynach! Z roku na rok odbieracie ich bowiem coraz więcej — w ubiegłym roku obsłużyliśmy aż o 79% więcej paczek niż w poprzednim. 

W przypadku nieodebrania przesyłki paczkomatowej z maszyny trafi ona do najbliższego oddziału InPost, gdzie poczeka na odbiorcę kolejne 3 dni (a nie, jak do tej pory — 11 dni).

Skąd ta zmiana? Ujednolicamy zasady — dla przejrzystości postanowiliśmy wyrównać czasy awizacji paczek paczkomatowych i kurierskich. Od połowy maja wszystkie paczki doręczane przez InPost obowiązywać będą te same czasy awizacji.

Zarówno odbiorcy, jak i nadawcy będą mieli możliwość przedłużenia czasu na odbiór paczki w Paczkomacie o dodatkowe 48 godzin. Od 14 maja br. wystarczy wysłanie specjalnego SMS‑a i… gotowe! Wierzymy, że kolejne dostawy będą dla Ciebie równie satysfakcjonujące, a sama usługa Paczkomaty InPost nadal pozostanie najwygodniejszą formą dostawy.

Promocja Legimi i InPost

Wakacyjny ebook - lekka lektura na lato

Czym byłby wakacyjny odpoczynek bez dobrej książki? Dzięki promocji InPost i Legimi w trakcie najbliższego urlopu z pewnością nie będziesz się nudzić. Wystarczy odebrać paczkę z Paczkomatu i postępować zgodnie ze wskazówkami, które znajdziesz poniżej. 
Nowa oferta InPost i Allegro

Nowa oferta InPost i Allegro. Sprawdź, co się zmieni

Codziennie z platformy Allegro korzystają miliony osób i to właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy nową, jeszcze lepszą ofertę Allegro InPost. Od 9 lipca 2018 r. dostawy zarówno do Paczkomatów jak i do domu już następnego dnia w atrakcyjnej cenie. Zobacz, co dokładnie się zmieni.