Uwaga na fałszywe wiadomości

Otrzymujemy liczne sygnały, że otrzymujecie fałszywe maile oraz SMS-y od oszustów podszywających się pod InPost.

 

Jak je rozpoznać?  Fałszywe wiadomości zawierają:

  • w przypadku maili - załącznik w formacie *.txt - nie otwierajcie go!
  • w przypadku zarówno maili, jak i SMS-ów - link do strony, która wymaga od odbiorcy wysłania płatnego SMS-a w celu "pobrania informacje o paczce". Wysłanie SMS-a nalicza opłatę w wysokości 30 zł na konto oszustów.

Jeśli otrzymaliście fałszywą wiadomość e-mail, prześlijcie ją jako załącznik (ważne: nie poprzez opcję "prześlij dalej") na adres bezpieczenstwo@paczkomaty.pl. Dziękujemy wszystkim, którzy już to zrobili!

W związku z licznymi pytaniami informujemy także, że:

  1. Odnośniki do piosenek w serwisie YouTube, które znajdują się zarówno w fałszywych, jak i w oryginalnych wiadomościach NIE są załącznikami - kliknięcie nie grozi zainfekowaniem komputera wirusem.
  2. InPost nigdy nie wymaga od użytkowników przesłania płatnego SMS-a. Jedynym wyjątkiem jest opcja przedłużenia pobytu paczki w Paczkomacie, o której można przeczytać w artykule Jak przedłużyć termin odbioru paczki w Paczkomacie?
Promocja Blik

Jesienna promocja InPost i BLIK!

Za oknem jesień w pełnej krasie, jednak to wcale nie musi być powód do zmartwień. Zamów paczkę pobraniową z dostawą do Paczkomatu i zapłać BLIKIEM bezpośrednio w maszynie. Za każdą transakcję otrzymasz rabat w wysokości 5 zł! Poznaj szczegóły promocji.
Zapłać Blikiem w Paczkomacie

Zapłać BLIKIEM w Paczkomacie

Mamy dla Was świetną wiadomość! Od teraz za swoją przesyłkę "pobraniową" możecie zapłacić BLIKIEM bezpośrednio w Paczkomacie! Nowa metoda płatności jest już dostępna w większości maszyn w całej Polsce.