Uwaga na fałszywe wiadomości

Otrzymujemy liczne sygnały, że otrzymujecie fałszywe maile oraz SMS-y od oszustów podszywających się pod InPost.

 

Jak je rozpoznać?  Fałszywe wiadomości zawierają:

  • w przypadku maili - załącznik w formacie *.txt - nie otwierajcie go!
  • w przypadku zarówno maili, jak i SMS-ów - link do strony, która wymaga od odbiorcy wysłania płatnego SMS-a w celu "pobrania informacje o paczce". Wysłanie SMS-a nalicza opłatę w wysokości 30 zł na konto oszustów.

Jeśli otrzymaliście fałszywą wiadomość e-mail, prześlijcie ją jako załącznik (ważne: nie poprzez opcję "prześlij dalej") na adres bezpieczenstwo@paczkomaty.pl. Dziękujemy wszystkim, którzy już to zrobili!

W związku z licznymi pytaniami informujemy także, że:

  1. Odnośniki do piosenek w serwisie YouTube, które znajdują się zarówno w fałszywych, jak i w oryginalnych wiadomościach NIE są załącznikami - kliknięcie nie grozi zainfekowaniem komputera wirusem.
  2. InPost nigdy nie wymaga od użytkowników przesłania płatnego SMS-a. Jedynym wyjątkiem jest opcja przedłużenia pobytu paczki w Paczkomacie, o której można przeczytać w artykule Jak przedłużyć termin odbioru paczki w Paczkomacie?
Promocja Legimi i InPost

Wakacyjny ebook - lekka lektura na lato

Czym byłby wakacyjny odpoczynek bez dobrej książki? Dzięki promocji InPost i Legimi w trakcie najbliższego urlopu z pewnością nie będziesz się nudzić. Wystarczy odebrać paczkę z Paczkomatu i postępować zgodnie ze wskazówkami, które znajdziesz poniżej. 
Nowa oferta InPost i Allegro

Nowa oferta InPost i Allegro. Sprawdź, co się zmieni

Codziennie z platformy Allegro korzystają miliony osób i to właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy nową, jeszcze lepszą ofertę Allegro InPost. Od 9 lipca 2018 r. dostawy zarówno do Paczkomatów jak i do domu już następnego dnia w atrakcyjnej cenie. Zobacz, co dokładnie się zmieni.