Czym jest magazynowanie paczek w Paczkomatach tymczasowych?

W trosce o naszych Klientów, w związku ze zbliżającym się przedświątecznym szałem zakupów oraz rosnącą liczbą zamawianych przesyłek – uruchomiliśmy proces tymczasowego magazynowania paczek w Paczkomatach

Dzięki temu Klienci będą mogli szybciej odebrać paczkę w tzw. paczkomacie tymczasowym w sytuacji, gdy pierwotnie wybrany przez nich Paczkomat nie będzie posiadał w danej chwili wolnych skrytek.

Paczki będą magazynowane w pobliskich Paczkomatach, w odległości nie większej niż 2km w linii prostej, względem pierwotnie wybranego Paczkomatu. Tymczasowe magazynowanie paczek w Paczkomatach jest dostępne 24/7, dlatego proces ten jest wygodną alternatywą dla magazynowania przesyłek w Punktach Odbioru Paczek.

Na czym polega magazynowanie paczek w Paczkomatach? 

  • Paczki, dla których zabraknie wolnych skrytek w wybranym Paczkomacie, nie będą wracały do oddziału, ale będą tymczasowo magazynowane w pobliskim Paczkomacie.
  • Pozostaną tam przez 1 pełny dzień kalendarzowy, a nieodebrane przesyłki w kolejnym dniu kalendarzowym będą  umieszczane w pierwotnie wybranym przez Klienta Paczkomacie.
  • Maksymalna odległość pomiędzy pierwotnie wybranym Paczkomatem i Paczkomatem, w którym paczka jest tymczasowo magazynowana wynosi 2 km, liczone w linii prostej.
  • W czasie tymczasowego magazynowania Klient ma możliwość odbioru swojej paczki zdalnie lub za pomocą tego samego kodu odbioru/kodu QR, co w pierwotnie wybranym Paczkomacie.

Proces tymczasowego magazynowania paczki w Paczkomacie ma dedykowane powiadomienia statusowe, zapewniające informacje o statusie paczki na każdym etapie doręczenia.
Podczas całego procesu transportowania oraz magazynowania, będziesz informowany o statusie paczki poprzez wiadomości e-mail i/lub SMS oraz w aplikacji mobilnej InPost Mobile. W każdym momencie będziesz wiedzieć, gdzie skierować się po odbiór swojej paczki. 
 

Opłata według stawki operatora

Infolinia

722 444 000 746 600 000

Dostępność Infolinii
poniedziałek – piątek 7:00–22:00
sobotę 8:00–20:00
niedziele 8:00–18:00 (tylko Paczkomaty)
Święta 8:00–16:00 (tylko Paczkomaty)


Adres korespondencyjny
NIP: 6793108059
InPost sp. z o.o.
EQUAL BUSINESS PARK Budynek B
ul. Wielicka 28, 30-552 Kraków

Biuro w Warszawie
X20
ul. Czerniakowska 87A, 00-718 Warszawa