Czym jest Mobilny Paczkomat?

Mobilny Paczkomat to rozwiązanie, dzięki któremu możemy przekazać Ci Twoją przesyłkę nawet wówczas, gdy Paczkomat docelowy jest przepełniony i brakuje w nim wolnych skrytek.

Jak wygląda Mobilny Paczkomat?

Mobilny Paczkomat to kurier InPost, który czeka w specjalnie oznakowanym samochodzie dostawczym zaparkowanym w okolicach „zwykłego” Paczkomatu. Kurier taki wydaje przesyłki odbiorcom na podstawie danych, które umożliwiają odbiór przesyłki w tradycyjnym Paczkomacie. 

mobilny paczkomat inpost

Jak odebrać paczkę w Mobilnym Paczkomacie?

  1. O miejscu odbioru standardowo poinformujemy Cię SMS-em oraz E-mailem.
  2. Nasi kurierzy przyjadą na miejsce oznakowanymi samochodami (Mobilnymi Paczkomatami).
  3. Paczkę odbierzesz podając kurierowi dane z SMS lub e‑mail.

Jeśli w ciągu dnia miejsce w skrytce się zwolni, przeniesiemy Twoją paczkę do Paczkomatu. Tym sposobem nasz kurier rozda więcej paczek kolejnym osobom, a Ty odbierzesz swoja przesyłkę łatwo i wygodnie tak, jak dotychczas. Jeśli taka zmiana będzie miała nastąpić, poinformujemy Cię o tym w kolejnych wiadomościach e-mail i SMS.

Jak długo paczka czeka na odbiór w Mobilnym Paczkomacie?

Godzina, do której możesz odebrać swoją paczkę z Mobilnego Paczkomatu podana jest we wiadomości SMS oraz e‑mail.

Jeśli nie udało Ci się odebrać przesyłki z Mobilnego Paczkomatu, to nic straconego! W kolejnym dniu roboczym podejmiemy ponowną próbę doręczenia przesyłki. W pierwszej kolejności do Paczkomatu stacjonarnego, a jeśli maszyna i tym razem będzie przepełniona - ponownie skierujemy ją do Mobilnego Paczkomatu. Pamiętaj - o tym, gdzie odebrać przesyłkę każdorazowo poinformujemy Cię za pośrednictwem wiadomości SMS i e‑mail.

Gdy przesyłka trafi już do Paczkomatu stacjonarnego, będzie można odebrać ją - jak zwykle - w ciągu 48 godzin (z maszyny), a po upływie tego czasu, przez kolejne 3 dni robocze (z oddziału InPost).