Jak odebrać przesyłkę w urządzeniu Paczkomat InPost?

Osługaj tekst Odsłuchaj tekst
Wycisz odsłuch

Przy zakupach w sklepie internetowym wybierz opcję dostawy do automatu Paczkomat. Pamiętaj, że maksymalna waga paczki to 25 kg. Podaj swój numer telefonu i adres e-mail oraz wybierz Paczkomat, który znajduje się w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Listę maszyn znajdziesz na stronie Znajdź Paczkomat

 

Sposób 1: Odbierz z aplikacją InPost Mobile

 1. Odbierz powiadomienie w aplikacji. W chwili dostarczenia przesyłki do Twojego automatu Paczkomat, otrzymasz powiadomienie w aplikacji.

 2. Otwórz skrytkę zdalnie. Podejdź do urządzenia, a w aplikacji wybierz opcję „Otwórz skrytkę”. Nie musisz niczego potwierdzać na ekranie maszyny!

 3. Wyjmij paczkę. Skrytka otworzy się, uwalniając Twoją paczkę. Gotowe! Nie zapomnij zamknąć drzwiczek. 

 

Sposób 2: Odbierz z kodem QR lub z kodem odbioru.

 1. Zaczekaj na powiadomienie. W momencie nadania paczki przez nadawcę, otrzymasz specjalny komunikat mailowy oraz powiadomienie w aplikacji. Kolejne powiadomienie otrzymasz w chwili dostarczenia przesyłki do Twojego automatu Paczkomat. Będzie ono zawierało kod odbioru (6 cyfr) oraz kod QR. Zachowaj je, by móc odebrać paczkę! 

 2. Podejdź do automatu Paczkomat i zeskanuj kod QR, przesłany w wiadomości lub w aplikacji. Wystarczy, że wybierzesz opcję Odbierz paczkę i przyłożysz otrzymany kod QR do czytnika. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), zamieszczony w wiadomości/powiadomieniu.

 3. Paczkę możesz odebrać również podając na ekranie swój numer telefonu oraz kod odbioru (6 cyfr), zamieszczony w wiadomości lub w aplikacji.

   

  Na odbiór masz 48 godzin od momentu otrzymania powiadomienia. Jeśli nie masz czasu, poproś kogoś zaufanego, by zrobił to za Ciebie!
   

  Jak się z nami skontaktować?

  Wybierz MATa! Jest dostępny 24/7


  Infolinia

  +48 722 444 000
  +48 746 600 000

  Opłata według stawki operatora

  Dostępność Infolinii


  poniedziałek – piątek 7:00–22:00
  sobotę 8:00–20:00
  niedziele 8:00 - 18:00
  Święta 8:00 - 16:00  Adres korespondencyjny NIP: 6793108059
  InPost sp. z o.o.
  ul. Pana Tadeusza 4, 30-727 Kraków

  Inspektor Ochrony Danych Paweł Mościcki
  [email protected]

  Compliance Officer Arleta Adamus