Jak i gdzie nadać paczkę paczkomatową w Managerze Paczek?

Nadawanie paczek paczkomatowych jest niezwykle proste. Wystarczy, że posiadasz konto w naszym Managerze Paczek. Założenie konta trwa jedynie kilka minut i nic nie kosztuje – potem do woli możesz je doładowywać i nadawać swoje przesyłki w bardzo prosty sposób.

 

Zaloguj się do Managera Paczek

Do Managera zalogujesz się wchodząc na stronę Logowanie lub bezpośrednio przechodząc pod adres manager.paczkomaty.pl

Wygeneruj etykietę dla swojej paczki 

Etykieta jest tym, po czym nasi ludzie (i maszyny!) rozpoznają Twoją paczkę. Dane na niej zawarte są kompletne – oznacza to, że na opakowaniu swojej paczki nie musisz już nic więcej dopisywać.Etykietę stworzysz w sekcji „Wyślij przesyłki” w Managerze Paczek. Krok po kroku wypełnij pola, o które poprosi Cię formularz na stronie: adres mailowy odbiorcy oraz Twój, numery telefonów, gabaryt paczki oraz rodzaj nadania (przesyłki możesz nadawać w Paczkomacie lub w odpowiednim Punkcie).

Manager Paczek sam poda Ci koszt nadania przesyłki. Etykietę opłacisz ze swoich środków posiadanych w Managerze.

Na samym końcu kliknij w przycisk „Opłać, wydrukuj i wyślij”. Z Twojego konta w Managerze Paczek pobrana zostanie kwota za wygenerowanie etykiety. Twoja etykieta zostanie utworzona w formie pliku *.pdf. Tak wygenerowaną etykietę należy wydrukować.

Przygotuj paczkę 

Zadbaj o odpowiednie opakowanie swojej przesyłki, a następnie naklej na nią wydrukowaną uprzednio etykietę. 

Nadaj paczkę 

Paczkę nadaj w Paczkomacie wskazanym przy rejestracji. Przy maszynie zeskanuj numer paczki i podaj kod nadania z etykiety. Włóż paczkę do skrytki. Przesyłka dotrze do odbiorcy w deklarowanym terminie D+1.