Kontakt i pomoc

Jak się z nami skontaktować?

Wybierz MATa! Jest dostępny 24/7


Infolinia

+48 722 444 000 +48 746 600 000

Opłata według stawki operatora

Dostępność Infolinii

poniedziałek – piątek 7:00 – 22:00
sobota 8:00 – 20:00
niedziela 8:00 - 18:00
święta 8:00 - 16:00Adres korespondencyjny NIP: 6793108059
InPost sp. z o.o.
ul. Pana Tadeusza 4, 30-727 Kraków

Inspektor Ochrony Danych Paweł Mościcki
[email protected]

Compliance Officer Arleta Adamus


Najczęściej zadawane pytania

Jak nadać paczkę w automacie Paczkomat za pomocą Managera Paczek

Jak nadać paczkę w Managerze Paczek

Nadawanie paczek przez Paczkomat jest niezwykle proste. Wystarczy, że posiadasz konto w naszym Managerze Paczek. Założenie konta trwa jedynie kilka minut i nic nie kosztuje – potem do woli możesz je doładowywać i nadawać swoje przesyłki w bardzo prosty sposób.

Aby nadać paczkę przez Paczkomat:

1. Zaloguj się do Managera Paczek

Do Managera zalogujesz się na stronie manager.paczkomaty.pl

Czytaj więcej

Jak nadać paczkę w Managerze Paczek?
  • Zaloguj się do Managera Paczek, przechodząc pod adres manager.paczkomaty.pl.
  • W panelu „Wyślij przesyłki” podaj dokładne dane odbiorcy, określając również gabaryt wysyłanej przesyłki.

Czytaj więcej

Kto może odebrać moją przesyłkę z automatu Paczkomat® InPost?

Przesyłkę z automatu Paczkomat® InPost może odebrać każda osoba, która zna numer telefonu, na który nadana została paczka oraz kod odbioru wysłany SMS-em lub kod QR wysłany e-mailem i dostępny w aplikacji InPost Mobile.

Dotyczy to zarówno odbioru w urządzeniu Paczkomat®, jak i odbioru awizowanej przesyłki z oddziału. Oznacza to, że jeśli nie masz czasu na odbioru przesyłki, możesz przekazać te dane zaufanej osobie. Będzie mogła odebrać paczkę za Ciebie. W takim wypadku uznajemy taką osobę, za upoważnioną do odbioru przesyłki.

Czytaj więcej

Zobacz, jak nasza automatyzacja pomoże Ci podczas odbioru lub nadania paczki

Paczkomat niedostępny

Oj, to niedobrze 😥 Niedziałający Paczkomat możesz zgłosić za pomocą formularza https://inpost.pl/zglos-awarie lub poprzez chat. Pamiętaj, że swoją przesyłkę możesz nadać w dowolnym urządzeniu Paczkomat.

Ekran maszyny nie reaguje

Nie wszystko stracone! Spróbuj zdalnie obsłużyć Paczkomat dzięki aplikacji InPost Mobile. Możesz również zeskanować kod QR lub kod kreskowy w celu odbioru czy nadania paczki. Kod QR samodzielnie wygenerujesz na stronie: https://qr.inpost.pl/

Brak kodu odbioru

W celu uzyskania kodu odbioru, sprawdź powiadomienia SMS, e-mail lub w Aplikacji InPost Mobile. Wysłać Ci wiadomość raz jeszcze? VoiceBot MAT zrobi to dla Ciebie!

Paczka pozostawiona w Multiskrytce

Jeśli nadal znajdujesz się przy urządzeniu Paczkomat® i od odbioru paczek nie upłynęło 15 minut ⌛, możesz ponownie otworzyć swoją skrytkę za pomocą tego samego kodu odbioru lub aplikacji InPost Mobile. Jeżeli 15 minut już upłynęło - skontaktuj się z naszą Infolinią będąc przy maszynie. Konsultant pomoże w zdalnym odbiorze.

Przypadkowo zamknięta skrytka przy nadaniu

Skrytka została zamknięta bez umieszczenia paczki? Nie ma problemu! VoiceBot MAT umożliwi Ci ponowną próbę nadania paczki. Jeśli przesyłka okazała się za duża, spróbuj ją przepakować. Pamiętaj, że nadając paczkę w usłudze Szybkie Zwroty, możesz zmienić jej rozmiar na stronie https://szybkiezwroty.pl/pl/zmiana-rozmiaru.

Upsss… Coś poszło nie tak… Spróbuj ponownie za chwilę.

Jeżeli komunikat w aplikacji pojawia się kilkukrotnie upewnij się, że masz włączoną lokalizację oraz dane internetowe. W przypadku braku otwarcia skrytki sprawdź, czy masz najnowszą wersję aplikacji. Jeśli nie masz żadnych dostępnych aktualizacji, to spróbuj zrestartować telefon. Jeśli błąd dalej się pojawia, odbierz paczkę, skanując kod QR lub wpisując kod odbioru na ekranie urządzenia Paczkomat.

Nieprawidłowy kod zwrotu

Na ekranie wyświetla się komunikat, że Twój kod zwrotu jest nieprawidłowy? Upewnij się, czy na pewno składa się z 10 cyfr oraz czy nie upłynęła jego ważność. Następnie wprowadź go powoli raz jeszcze. Twój kod zwrotu wygasł? Korzystając z strony https://szybkiezwroty.pl/pl lub Aplikacji Mobilnej wygenerujesz nowy. W przypadku braku takiej możliwości, skontaktuj się ze sklepem.

Błędnie dobrany gabaryt

Przesyłka okazała się zbyt duża i nie możesz jej przepakować? Zrezygnowałeś z nadania paczki? Korzystając z formularza kontaktowego lub ChatBota MATa zgłosisz dyspozycję zwrotu środków za jej wygenerowanie. Pamiętaj, że nadając paczkę w usłudze Szybkie Zwroty, możesz zmienić jej rozmiar na stronie https://szybkiezwroty.pl/pl/zmiana-rozmiaru.

Skrytka się nie otworzyła

Sprawdź na ekranie urządzenia Paczkomat lub w aplikacji mobilnej lokalizację skrytki. Podejdź do niej i zobacz, czy drzwiczki nie są uchylone. Jeśli nie, ponów próbę otworzenia skrytki. Jeżeli skrytka nadal się nie otworzyła, możesz to zgłosić poprzez formularz https://inpost.pl/zglos-awarie lub za pomocą chatu.

Błąd autoryzacji

Upewnij się czy znajdujesz się przy właściwym urządzeniu Paczkomat. Pomocne może być skorzystanie z opcji „Nawiguj” dostępnej w aplikacji mobilnej. Sprawdź również, czy na ekranie maszyny wprowadzasz właściwy kod odbioru i numer telefonu. Możesz również odebrać paczkę zdalnie z aplikacji mobilnej lub skanując kod QR.

W czym pomoże Ci MAT?

Zobacz moc automatyzacji MATa!

Na infolinii
Na czacie
Sprawdzi status przesyłki
Jaki jest status mojej przesyłki? Już prawie! Paczka trafi do Ciebie prawdopodobnie dzisiaj. Kurier rozwozi przesyłki do godzin popołudniowych.
Poda numer telefonu do Kuriera
Chciałabym otrzymać numer do kuriera. Numer do kuriera to 50233****.
Ponownie prześle kod odbioru
Wyślij mi ponownie kod odbioru dla przesyłki. Zrobione - Ponownie wysłałem kod odbioru na numer telefonu i adres e-mail Odbiorcy - Sprawdź czy dotarł.
Odświeży etykietę
Chcę zmienić status przesyłki. Czy zmienić status Twojej przesyłki tak aby, było możliwe jej ponowne nadanie? Tak Zmieniłem status Twojej przesyłki. Już teraz możesz nadać ją, używając tej samej etykiety. Twoją przesyłkę przyjmie dowolny Paczkomat®.
Poda lokalizację urządzenia Paczkomat® lub PaczkoPunktu
Podaj mi lokalizację urządzenia Paczkomat. Mamy to! Paczkomat®, w którym została umieszczona paczka to: WAW58N, zlokalizowany Puławska 86, Warszawa Stacja paliw Circle K.
Wyśle zgłoszenie do oddziału
Powiedz proszę prostymi słowami co jest zawartością przesyłki abym mógł ją przekazać Pracownikowi Oddziału. Żółta bluza z logiem InPost. Dziękuję. Wysłałem do Oddziału zgłoszenie o numerze: 0000502***.
Sprawdzi status przesyłki
Jaki jest status mojej przesyłki? Przesyłka jest w drodze między oddziałami InPost. Po dotarciu do miejsca docelowego zostanie przekazana do doręczenia. Przewidywany termin doręczenia przesyłki wynosi do dwóch dni roboczych.
Poda numer telefonu do Kuriera
Podaj mi numer do kuriera. Numer do Kuriera to 50233****.
Odpowie na pytania dotyczące usług firmy
Co to jest strefa ułatwionego dostępu? Dzięki strefie ułatwionego dostępu za pomocą aplikacji mobilnej wskażesz, że chcesz odebrać przesyłkę w niższej części urządzenia Paczkomat®. Jest to bezpłatna opcja kierowana do Odbiorcy.
Poda lokalizację urządzenia Paczkomat lub PaczkoPunktu
Znajdź dla mnie Paczkomat. Podaj mi adres, a pomogę Ci znaleźć Paczkomat® – np. Kraków, Długa. Poznań, Marcelińska. No i po sprawie! Wyszukałem dla Ciebie lokalizacje: Wyświetl.
Odpowie na najczęściej zadawane pytania
Do której godziny Kurierzy doręczają przesyłki? Jaka usługa Cię interesuje?
Paczkomat Przesyłki do urządzeń Paczkomat® InPost są doręczane od wczesnych godzin porannych nawet do późnych wieczornych.
Pomoże ze zwrotem za etykietę
Chcę uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystaną etykietę. Anulowanie etykiety dla niewysłanej paczki to żaden problem! Podaj mi szczegóły etykiety, aby otrzymać zwrot środków, a ja zajmę się resztą.
Zarejestruje reklamację
Chciałbym zgłosić reklamację. Reklamację możesz złożyć uzupełniając formularz na stronie internetowej, kontynuując chat ze mną lub listownie. Którą opcję wybierasz? Kontynuuj Chat.
Ponownie prześle kod odbioru
Czy wysłać Ci ponownie kod odbioru dla tej przesyłki? Tak Wygląda na to, że kod odbioru został ponownie wysłany 📤 do Odbiorcy.

Jak rozmawiać z MATem?

1

Rozmawiaj w sposób naturalny

Używaj prostych zdań i komunikuj się w sposób, który byłby naturalny w przypadku rozmowy z drugą osobą. Unikaj skomplikowanych lub zbyt technicznych wyrażeń.

2

Używaj głosu lub wprowadź dane numeryczne

Podczas rozmowy z VoiceBotem masz dwie opcje interakcji. Możesz używać swojego głosu, aby wypowiedzieć pytanie lub użyć klawiatury telefonu.

3

Nie przerywaj wypowiedzi MATa

Ważne jest, aby nie przerywać wypowiedzi MATa i dać mu szansę odpowiedzieć na Twoje pytanie lub prośbę. Poczekaj, aż zakończy swoją wypowiedź, zanim zadasz kolejne pytanie lub wydasz polecenie.

Jak pisać z MATem?

1

Skorzystaj z gotowych podpowiedzi

Możesz napisać swoje własne pytanie lub skorzystać z gotowych podpowiedzi takich jak: status paczki, numer do kuriera, aplikacja InPost, znajdź Paczkomat, znajdź PaczkoPunkt, co nowego.

2

Rozmawiaj w sposób naturalny

Używaj prostych zdań i komunikuj się w sposób, który byłby naturalny w przypadku rozmowy z drugą osobą. Unikaj skomplikowanych lub zbyt technicznych wyrażeń.

3

Nie przerywaj wypowiedzi MATa

Ważne jest, aby nie przerywać wypowiedzi MATa i dać mu szansę odpowiedzieć na Twoje pytanie lub prośbę. Poczekaj, aż zakończy swoją wypowiedź, zanim zadasz kolejne pytanie lub wydasz polecenie.

Dowiedz się więcej o wsparciu MATa!

Z MATem możesz porozmawiać na wielu kanałach. Wybór jest Twój! ChatBot MAT jest dostępny na komunikatorze Messenger, WhatsApp, na stronie InPost.pl oraz w aplikacji InPost Mobile. Możesz porozmawiać z nim również korzystając z Asystenta Google na hasło „Porozmawiaj z InPost”. VoiceBot MAT dostępny jest dla Klientów podczas kontaktu z infolinią InPost.

Opłata jest według stawki operatora.

Ponieważ ta sprawa najprawdopodobniej wymagała bezpośredniego zaangażowania Konsultanta.

Nie ma możliwości wyłączenia MATa, natomiast jeżeli podczas rozmowy pojawi się taka potrzeba możesz połączyć się bezpośrednio z Konsultantem.

Podczas rozmowy z VoiceBotem MATem możesz komunikować się głosowo, wypowiadając cyfry wyraźnie. Możesz również wprowadzić cyfry na klawiaturze numerycznej.

Tak, utrzymujemy te same standardy bezpieczeństwa, jak podczas rozmowy z Konsultantem.

Tak, rozmowy z MATem są nagrywane w celach bezpieczeństwa. Informujemy o tym na początku każdej rozmowy.

VoiceBot MAT mówi tylko po polsku. ChatBot MAT rozmawia w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim.

MAT jest dostępny 24h na dobę.

MAT powstał dzięki zaawansowanej technologii, dlatego może udzielać odpowiedzi na wiele pytań oraz pomagać w rozwiązywaniu wielu problemów. Jednakże, jego zdolności są ograniczone od dostępu do wiedzy i zgromadzonych danych.